Поголів'я

П

Товарний комплекс на 4450 свиноматок виробляє в місяць до 850 тонн свинини в живій вазі. Середньодобовий приріст на відгодівлі становить 770 – 800 г, конверсія корму по комплексу – 2,8–2,9 кг, загальна зі свиноматками – 3,2 – 3,4 кг корму на 1 кг приросту. Багатоплідність свиноматок виросла з 9,5 поросят до 11. Комплекс працює злагоджено за тижневою циклограмою, маючи прогноз м’ясоздачі потижнево на кілька місяців вперед.
 
Селекційно-племінний комплекс на 1450 свиноматок заслуговує особливої уваги, оскільки не має аналогів в Україні, перш за все, з ветеринарного статусу і за системою біозахисту. Персонал працює вахтовим методом (по 2 тижні). На території знаходиться готель зі всіма зручностями. Сучасне європейське обладнання забезпечує високу технологічність виробництва.
 
Племінний молодняк закуплений на підприємстві "Hermitage Genetics" в Ірландії, яке практично позбавлено багатьох свинячих патогенів і відрізняється високим ветеринарним статусом. Цей статус підтримується і на нашому свинокомплексі. Були придбані висококласні свинки і кнури породи ландрас і великої білої для отримання напівкровних батьківських свинок Ф-1, що дозволяє отримувати по 12,5 життєздатних поросят від однієї матки. Свиноматки племінного ядра дають по 14 – 15 поросят за один опорос.
 
Свинокомплексу присвоєно статус «племпідприємство», що дозволить нам запропонувати спермопродукцію європейської якості свинарям України від висококласних термінальних кнурів, кнурів ландрас і великої білої ірландської селекції.
 
У 2012 році нам присвоєні статуси племінного заводу по породі ландрас і племінного репродуктора по породі велика біла. У нашому господарстві ремсвинки показують високий відсоток довільного приходу в охоту в ранньому віці (починаючи з 5–ти місяців), а відсоток заплідненості досягає 92 – 93% при середньому багатоплідді і при першому опоросі 11 поросят.
 
Племрепродуктор

Породи

Велика Біла, Ландрас і Максгро

Кількість свиноматок породи (всього)

1445 гол.

Кількість свиноматок породи Велика Біла

722 гол.

Кількість свиноматок породи Ландрас

673 гол.

Кількість свиноматок породи Маскгро

50 гол.

Кількість народжених поросят живими від всіх чистопородних свиноматок Велика Біла, опорос/гол.

12,77 гол

Кількість народжених поросят живими від всіх чистопродних свиноматок Ландрас, опорос/гол.

12,36 гол

Середній показник живонарожденних від GGP1 Велика Біла, опорос/гол.

15,29 гол.

Середній показник живонарожденних від GGP1 Ландрас, опорос/гол.

14,54 гол.

Середня вага поросяти при народженні, кг.

1,3-1,4 кг.

Відлучено поросят живими від всіх чистопородних свиноматок Велика Біла, опорос/гол.

11,87 гол.

Відлучено поросят живими від всіх чистопродних свиноматок Ландрас, опорос/голів

11,53 гол.

Середня вага відлученого поросяти, кг.

7,8 кг.

Кількість непродуктивних днів свиноматки

5 днів

Заплідненість, %

88%

Кількість опоросів на рік

2,33

 
Племрепродуктор працює по Програмі розведення BLUP в Закритому стаді компанії Hermitage Genetics з 2011 року. Ця программа передбачає генетичний та технічний супровід від генетичної компанії та дозволяє, один раз сформувавши ферму, не завозити більше живих тварин. Поставка нових генетичних ліній проводиться за допомогою спермопродукції. Це дуже важливо з точки зору біобезпеки підприємства. 
 Основним завданням репродуктора є: забезпечення висопродуктивним ремонтним молодняком рівня GGP, GP та Ф1власних промислових потужностей. З цією задачею підприємство повністю справляється, поставляючи до 5000 ремонтних свинок Ф1 на власні підприємства. А свиноматки Максгро, забезпечують виробництво Термінальної лянії – хряків Маскгро. На Племрепродукторі проводяться всі необхідні процедури для якісної селекції тварин. Серед них такі як:

Використання сучасних комп’ютерних технологій для селекційної роботи;

Оцінка племінної цінності тварин за домомогою методу BLUP;

Підбір пар для парування;

Повна ідентифікація молодняка методом біркування;

Постановка на контрольну відгодівлю та вирощування із заміром всіх необхідних параметрів;

Зняття з контрольної відгодівля із заміром всіх необхідних параметрів;

Оцінка племінної цінності молодняка за домомогою методу BLUP;

Формування груп в наступному поколінні.

У вересні 2012 року запушений ще один товарний комплекс на 5000 свиноматок. Щоб зберегти високий ветеринарний статус, комплекс розміщений на 4-х майданчиках: репродуктор, два майданчики дорощування на 11 тисяч поросят кожний і відгодівельний цех на 44 тисячі місць з рідким годуванням. Репродуктор укомплектовується ремонтним молодняком, який вирощено на нашому селекційно-племінному комплексі. З цього комплексу, після виходу на проектну потужність, планується щотижня знімати з відгодівлі по 2500 голів свиней вагою 105 – 110 кг.